  • Hydronix SPC-45-1005 Polyester Pleated Filter 5 Micron
  • The Hydronix SPC-45-1005 Polyester Pleated Filter 5 Micron
    Hydronix
    MSRP:
    (You save )
    (No reviews yet) Write a Review
    SKU:
    SPC-45-1005
    Width:
    5.00 (in)
    Height:
    12.00 (in)
    Depth:
    5.00 (in)
    Adding to cart… category.add_cart_announcement
    Add to Wish List
    • Create New Wish List
    • Facebook
    • Email
    • Print
    • X
    • Pinterest
    • Overview
    • Reviews
    Product Description
    Hydronix SPC-45-1005 Polyester Pleated Filter 5 Micron Specifications:
    • Width: 4.5"
    • Height: 9.75"
    • Micron: 5 Microns
    • 1 psi at 10 gpm